Poręba Spytkowska – Ochotnicza Straż Pożarna

Uwaga! Uwaga! Dzisiaj ostatni dzień! Pełna mobilizacja! www.bo.malopolska.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej shared Poręba Spytkowska's event.

Jak zagłosować?

Głosowanie trwa od 25 września do 13 października 2017 r.
Możesz zagłosować, jeśli mieszkasz w Małopolsce w powiecie brzeskim, bocheńskim, dąbrowskim, tarnowskim oraz mieście Tarnowie (nie musisz być zameldowany) i ukończyłeś 16 lat.

Aby oddać swój głos wejdź na stronę: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
Wpisz swoje imię, nazwisko, nr PESEL. Powiat, w, którym mieszkasz wybierz z rozwijanej listy.
Podanie adresu e-mail jest nieobowiązkowe.

Zaznacz oświadczenia. Są one dobrowolne, lecz niezbędne dla oddania głosu. Po wybraniu powiatu, w którym mieszkasz pokaże się lista zadań, na które możesz oddać swój głos. Wybierz zadanie TAR03 WIELKA BITWA O MIECZ KASZTELANA SPYTKA - PORĘBA SPYTKOWSKA 2018
Oddaj głos na swojego faworyta. Pamiętaj, możesz wybrać tylko jedno zadanie!
Po wyborze zadania kliknij „nie jestem robotem”.
Jeśli wypełniłeś wszystkie pola kliknij „oddaj głos”.
Jeśli zagłosujesz ponownie, wszystkie Twoje głosy zostaną unieważnione.

Można również zagłosować poprzez wrzucenie karty do urny w Urzędzie Miejskim w Brzesku ul. Głowackiego 51.

Projekt pod nazwą „Wielka bitwa o Miecz Kasztelana Spytka z Melsztyna – Poręba Spytkowska 2018” zgłoszony przez Sołtysa z Poręby Spytkowskiej Adriana Zaleśnego. W założeniu będzie to ogromne wydarzenie plenerowe o charakterze kulturalnym i historycznym. Goście będą mogli poznać w sposób interaktywny tajniki pracy średniowiecznego kowala, skryby, garncarza, tkacza i szewca, a po zmroku zobaczyć salwę armatnią i pokaz ognia. Ale na oglądaniu bynajmniej się nie skończy. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w licznych konkurencjach, jak: rzut podkową, sakiewką, strzelanie z łuku, walka na miecze itd. Osoba, która zdecyduje się na udział w konkurencjach i zdobędzie największą liczbę punktów otrzyma nagrodę główną turnieju - specjalnie na tę okazję wykuty miecz Kasztelana Krakowskiego Spytka z Melsztyna. Będzie to jedyny taki egzemplarz, więc i cenna pamiątka „po najdalsze pokolenia” w rodzie szczęśliwego zwycięzcy.

Kiedy już wszyscy zapoznają się z realiami średniowiecznego życia i pracy, pojedzą wszelakich średniowiecznych specjałów bez konserwantów (bo wiadomo, że w średniowieczu konserwantów przecież nie było), porobią sobie selfie ze średniowiecznymi rzemieślnikami, pokibicują z zapałem zawodnikom rywalizującym o miecz Kasztelana Spytka, oddadzą należny szacun zwycięzcy turniejowych zmagań - nastąpi zmiana średniowiecznego klimatu na inny, równie klimatowy. Gospodarz zaprasza wszystkich na wspaniały koncert gwiazdy Disco Polo Zenka Martyniuka! Jak Polska długa i szeroka, od gór aż do morza wszyscy znają ( nucą, jak kto potrafi) słynne ….przez twe oczy zielone oszalaaaałem!

ALARM OSP PORĘBA SPYTKOWSKA
Poręba Spytkowska ul. Bursztynowa - usuwanie powalonego drzewa.

Siły i środki: GBARt 3/16 z OSP w Porębie Spytkowskiej

ALARM OSP PORĘBA SPYTKOWSKA
6.10.2017

GBARt 3/16 Marcedes
Poręba Spytkowska ul. Skalna usuwanie powalonego drzewa.